Królowie Odwetu

"Z głupotą sami bogowie walczą nadaremno"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-02-24 15:40:48

Vito

Użytkownik

8820398
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 45
Punktów :   

Częstotliwość udziału w bitwach od 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37

Stan sojuszu z 24.02 około godziny 10.00

Liczba bitew w okresie 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37  - 23 bitwy

W śród tych bitew było:

14 (60%) - do których mieli przystąpić wszyscy. - cytuje słowa znanej nam wszystkim osoby - "do tych bitew mają przystąpić WSZYSCY!"

3 (13%) - do których miały przystąpić tylko 'niskie levele'.

6 (26%) - inne np. bitwy z VAZM - gdzie mieliśmy sporą przewagę i nie wszyscy musieli dołączać, oraz bitwy z Grozyrys'em gdzie potrzeba było tylko kilka 'wysokich levleli'.

Jest szansa popełnienia błędu podczas zliczania - dlatego jest możliwość różnicy podanych wyników od faktycznych o około 4% w obydwie strony.

Uwagi opierałem na własnych spostrzeżeniach i mogą być błędne - dlatego jeśli tak będzie - będę edytował i poprawiał.

                                    Razy uczestniczył        W procentach      Uwagi:
Czopas                92           19                       83%
M-rex                88              11                        48%
rahl                        88            4                        17%                 Członek sojuszu od niedawna - prawdopodobnie pomoc z innego sojuszu.
RandalDonDragon  88              13                        57%
Nautilus                87           19                       83%
lame                        85           19                       83%
Aldurin                81              13                        57%
kaudun                73           14                       60%
Zyzym                72              13                        57%
Manittu                72               5                         21%
ROBIN HOOD        71               0                          0%                 Sojusznik doznał uszczerbku od administratorów - ban.
Joseph Curwen        64               8                         34%
Elspeth                64          15                         65%
sirkoperos                64              14                          60%
Blade                62               5                          21%
jarosław                61              17                          73%
Adrianell                60               0                         0%
szado                57              11                          48%               Sojusznika prawdopodobnie nie było w sojuszu podczas części bitew.
spaslaksix                54              12                        52%
zythaar                53              14                        60%
Kojocikx                51              15                        65%
BlackDead                43              13                         57%
AnkhBa                   42               3                         13%
Salmas                41              11                        48%
Dante4                40              20                         86%
Siux                        40               7                         30%
Zajaczek                39               0                          0%                Sojusznik doznał uszczerbku od administratorów - ban.
Zaraki_Kenpachi    38              18                        78%
Zajkos                  36              18                        78%
jolf                        36              13                          57%
35lvl - Symboliczna granica 'niskich leveli' - poniżej wartości uczestnictwa powinny być maksymalnie duże.
Juwenta                31           18                        78%
pipek                31              11                        48%
Chikan                28              18                        78%
DEMONOLOG         25              21                          91%
Arven                24              13                        57%
Emhyr                22              21                         91%
kendzior                21      16                          70%
Zatek                19              15                        65%
Wilczekosw            17           4                         17%
Ajuda                13              20                        87%
Yumago                12           0                           0%
Vito                        12              23                      100%              Było robione na moich raportach, z tego co wiem to przez te dni nie było więcej bitew.
Balrog                11          10                        43%
Fire Knights           11          11                        48%
partyka                 11          18                        78%
panpiekiel             10           3                          13%
Morfeusz                7              4                          17%               Sojusznika prawdopodobnie nie było w sojuszu podczas części bitew.
Laverian                5              4                          17%
Marvol98               1            0                           0%


Podsumowanie - prawie każdy powinien mieć przynajmniej 60%
osoby poniżej 20 lvl powinny mieć jak największy procent udziałów w bitwach - około 100% było by mile widziane.


Jeśli są jakieś uwagi lub sugestie - rozpatrzę.


Made by Vito

Ostatnio edytowany przez Vito (2009-02-25 12:49:35)


"Pale, blue dot"

- nie zapominajmy że z pewnej perspektywy...
...nasze problemy i konflikty są śmieszne.

Offline

 

#2 2009-02-25 07:24:42

Zajaczek

Moderator

10298914
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 87
Punktów :   

Re: Częstotliwość udziału w bitwach od 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37

Edytowane przez Zajączek.

Autor tego posta otrzymuje tak fajny zielony punkt za aktywność, poświęcenie swojego czasu i wkład w życie sojuszu.

Gratulacje, oby tak dalej.

P.S. Ja i ROBIN HOOD mamy bana ^,^ i troszeńkę zedytowałem, ledwo co było edytować


Chrupiem Marchewę ?? Chrup chrup chrup chrup ... d(^,^)b

Offline

 

#3 2009-02-25 12:12:56

Vito

Użytkownik

8820398
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 45
Punktów :   

Re: Częstotliwość udziału w bitwach od 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37

w sumie - niewiele jest takich osób po których widać ewidentny brak aktywności.

Większość 'jakąś' ma... nie można powiedzieć że mamy nieaktywnych członków (choć niektóre osoby mnie zastanawiają...) tyle że 'jakaś' aktywność nie wystarczy do przebicia się przez pewną granicę jako sojusz...

Bardzo dobrze było to widać w ostatnich bitwach - powiedzmy że mamy 40 osób o aktywności 40% - oznacza to że realnie w bitwach mamy siłę  16 osób (40*0,4=16) - wtedy wystarczy sojusz który ma 20 osób do pokonania nas

Ogólna aktywność sojuszu wynosiła wtedy (na podstawie tych samych danych) w przybliżeniu - 44%
Po odjęciu osób mających bana oraz osób będących gościnnie - nasza liczebność (z wtedy) spada do 43 osób - lecz efektywność wzrasta do 52%

po wyrzuceniu graczy: AnkhBa, Zatek(nie wiem czy został wyrzucony, nie ma go obecnie w każdym razie), Balrog, Fireknights, panpiekiel (oni mieli aktywność w sumie 20%) - wychodzi na to że podczas gdy zostaje nas grających (Zajączek i ROBIN HOOD) się przyłączą później - 38 osób - ze skutecznością 56% - czyli mamy 38*0,56 = 21,28 - tyle osób ze średnim poziomem około 40 wystarczy aby nas pokonać... jeśli by było nas 50 - wtedy - 50*0,56 = 28


Dlatego chce powiedzieć - że wyrzucenie paru osób niewiele zmieni dopóki wszyscy nie popracujemy nad skutecznością.

I pisze to nie dla Nautilusa - bo on to wie, ale dla pozostałych osób które proszę - 5 minut w trakcie dnia - rano i wieczorem aby się zalogować i dołączyć do bitew według wytycznych - kwestia organizacji dnia. Taki wysiłek trzeba podjąć aby się wspiąć powyżej tego gdzie utknęliśmy obecnie.

Ostatnio edytowany przez Vito (2009-02-25 12:15:45)


"Pale, blue dot"

- nie zapominajmy że z pewnej perspektywy...
...nasze problemy i konflikty są śmieszne.

Offline

 

#4 2009-02-25 12:42:18

Zajaczek

Moderator

10298914
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 87
Punktów :   

Re: Częstotliwość udziału w bitwach od 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37

Posty poparty w 100 % przez Zajączka - czyli mnie.

Widać że Vito stara się przetłumaczyć słowa dowództwa i przypomina nam co to porządny sojusz.

Pracuj tak dalej a punkty Cię nie ominą.

Myślę że ten post powinno odwiedzić przynajmniej 40 osób !!!


Chrupiem Marchewę ?? Chrup chrup chrup chrup ... d(^,^)b

Offline

 

#5 2009-02-25 15:00:13

Joseph_Curwen

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 32
Punktów :   

Re: Częstotliwość udziału w bitwach od 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37

Fajnie to wszystko zrobiłeś doceniam wkład i daję punkt. Jednak w obliczeniach występuje podstawowy błąd, mianowicie:

Skoro obliczyłeś że 60% walk dotyczy wszystkich to te 14 bitew stanowi 100% dla wysoko poziomowych graczy a nie jak Ty obliczyłeś, że 100% stanową 23 bitwy dla wszystkich graczy.
Na moim przykładzie:
Udział biorę tylko w bitwach dla wszystkich  ( a były też i takie że tylko do 60 lvl ale to już inna kwestia) czyli
14 bitew całości -  100%
8 bitew w których byłem  -  x %
i wtedy wychodzi 57% aktywności a nie 34% ( Chodź i tak dziwi mnie ten wynik, no dobra może ostatnio piję częściej aniżeli pamiętam )

Tak samo popatrzmy teraz na Czopasa--- wychodzi mu 135% aktywności ale jak zauważyłeś trzeba wziąć pod uwagę bitwy, w których przystępują osoby poproszone przez Nautilusa.
Prowadzenie tego typu statystyk wymaga by prowadzić je na bieżąco lub zapisywać sobie gdzieś na boku poziomy osób mających do nich dołączyć. Nautilus powinien też pisać na forum komu każe indywidualnie przystąpić do bitwy bo takich przypadków jest sporo i gdy ten nie spełni prośby wtedy traci na aktywności (ilość bitew określanych jako 100% dla delikwenta wzrasta wraz z prośbom szefa).

Co do drugiej części Twojego postu. Nie widzę sensu w obliczaniu prawdopodobieństwa wystąpienia określonej liczby osób w bitwie ponieważ prawdopodobieństwo to nie mówi nic o poziomach tych osób a tym samym o szansach w bitwie
Moim zdaniem ta statystyka powinna polegać na zasadzie obliczenia sumy iloczynu prawdopodobieństwa i poziomu postaci. Oczywiście rozważamy to teoretycznie bo obliczyć to ręcznie to dużo roboty, no chyba że masz wszystko w exelu to prościzna, ale do rzeczy:
mamy 30% szans że pojawi się osoba z 50 lvl i na przykład 50% szans że pojawi się osoba z lvl 80.
30% x 50lvl + 50% x 80lvl= 55lvl.
Jest to sumaryczny poziom biorący udział w bitwach na 100%. Taka statystyka nabiera sensu dla dużej liczby jej członów i określa naszą realną siłę w stosunku do przeciwnika.

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.


Wnętrze jałową pustynią, pokrytą ciernistymi krzewami cudownych chwil przeszłości
Cóż po przestrzeni, gdy nie ma w niej radości
Cóż po gwiazdach, gdy nie widzisz w nich nadziei

Offline

 

#6 2009-02-25 21:04:50

Vito

Użytkownik

8820398
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 45
Punktów :   

Re: Częstotliwość udziału w bitwach od 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37

Dziękuję - właśnie o krytykę mi chodziło (nie każdą rzecz muszę słusznie oceniać)

Zatem po kolei:

"Skoro obliczyłeś że 60% walk dotyczy wszystkich to te 14 bitew stanowi 100% dla wysoko poziomowych graczy a nie jak Ty obliczyłeś, że 100% stanową 23 bitwy dla wszystkich graczy."
- tak, są zaproszenia indywidualne i procent udziału (obowiązkowego) w bitwach powinien wynosić docelowo 60% - lecz biorąc pod uwagę średnią (56% - weźmy tą efektywność pod uwagę) - to zawyżają ją takie osoby jak Lame, Czopas, Nautilus (spośród wysokich lvl) oraz niskie levele - która to "nadaktywność" - uzasadniona w wielu przypadkach - powoduje 'ukrycie' "niedoaktywności" 'środka' sojuszu - który jako jest takich osób najwięcej - stanowi największą siłę bojową.
W efekcie - masz racje że cyfry nie są tak zatrważające.
Inną sprawą jest funkcja tych cyfr - aby pokazać pewien proces - pomóc uświadomić jak możemy być załatwieni przez PG - kiedy atakuje nas ich 40 a z naszej strony jest 25 osób

Co do "prawdopodobieństwa przystąpienia do bitwy" - problem - ile poziomów będzie w bitwie - załatwia dla nas "średni poziom w sojusz" - oznacza to że jeśli by się przyłączyło 50/50 to mamy średni poziom 40 w bitwie. - owszem 40 gości z 50 lvl średnim by wygrało... - ale wtedy można wycofać "wysokie" lvl i oni tracą reputację.
Sojusz mierzy się z sojuszami o podobnych średnich poziomach - tak system to sprawił.
Dlatego mierząc potencjał sojuszu ważniejsza jest aktywność graczy niż ich poziom (bo ten się zdobywa a zatem i sojusze z którymi walczymy się zmieniają na adekwatne)
A tylko wtedy wygramy z sojuszem o takim samym levelu kiedy więcej naszych dołączy.
Pniemy się wyżej i wyżej do momentu kiedy natrafimy na sojusz w którym przyłacza się do bitwy nie 30 a 40 osób - a w samym top mamy niemal 100% uczestnictwa.

Reasumując - jest w śród naszych szeregów sporo osób które muszą tylko poprawić częstotliwość logowania i przyłączania się - wtedy damy rade wzbić się wysoko w rankingu i wygrywać bitwy i będzie radość i sielanka - a same osoby takie jak Emhyr np - który niemal wzorowo się sprawuje - nie zmienią wiele - zrobić "coś" muszą wszyscy.

I ostatnia sprawa:
Te statystyki - nie są reprezentatywne - przecież obejmują jedynie jakieś 4 dni. Ale na ich przykładzie chciałem pokazać co się dzieje w sojuszu - tak aby nie było domysłów tylko rozmowa o konkretach.

Czy to odpowiada na twoje uwagi Joseph?


"Pale, blue dot"

- nie zapominajmy że z pewnej perspektywy...
...nasze problemy i konflikty są śmieszne.

Offline

 

#7 2009-02-26 14:13:34

Joseph_Curwen

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 32
Punktów :   

Re: Częstotliwość udziału w bitwach od 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37

Witam, mam wrażenie że chyba nie do końca się rozumiemy. Chodzi mi o to, że (umówmy się) bitwy można podzielić na:

1) Dla niskopoziomowych lvl<35

2) Dla średniaków lvl<60

3) Dal wszystkich

4) Bitwy z zaproszeniami specjalnymi

Aby obliczyć ogólną aktywność należy rozpatrywać graczy w poszczególnych kategoriach, a do kategorii tych z kolei przynależy odrębna ilość bitew, która stanowi 100% dla graczy należących do tej kategorii.
Ty zsumowałeś liczbę wszystkich bitew i odniosłeś ją do wszystkich graczy.
Na przykład gdybym ja brał udział we wszystkich bitwach to już by mnie szefo wywalił a to nie oznacza że ja nie brałem udziału i miałem małą aktywność jak Ty to obliczyłeś, to oznacza że ja robiłem to co szefo każe,  w ten sposób umniejszyłeś mój udział o grubo ponad 20%.
Dlatego osobiście uważam, że Twoje obliczenia nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.
Wiem, że to wszystko logiczne, ale ja mam problem ze zrozumieniem Twojego powyższego posta:

-Osoby z pierwszej kategorii jako jedyne nie mogą odznaczać się nadaktywnością.

Co do średniego poziomu sojuszu zgadzam się, mój współczynnik jest może nie gorszy ale znaczenie mniej praktyczny. Zgadzam się również z:

"Dlatego mierząc potencjał sojuszu ważniejsza jest aktywność graczy niż ich poziom (bo ten się zdobywa a zatem i sojusze z którymi walczymy się zmieniają na adekwatne)"

Sprawę współczynnika uważam za zamkniętą natomiast średnią aktywność sojuszu trzeba by obliczyć na nowo.

Aha i uważam w przeciwieństwie do Ciebie, że skok z 16 do 28 osób potrzebnych by nas pokonać to bardzo duży progres


Wnętrze jałową pustynią, pokrytą ciernistymi krzewami cudownych chwil przeszłości
Cóż po przestrzeni, gdy nie ma w niej radości
Cóż po gwiazdach, gdy nie widzisz w nich nadziei

Offline

 

#8 2009-02-26 18:59:05

Vito

Użytkownik

8820398
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 45
Punktów :   

Re: Częstotliwość udziału w bitwach od 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37

Długo zastanawiałem się co odpisać...

I stwierdzam że masz rację.

Odnośnie "średniej aktywności sojuszu" - nie należy tego liczyć. - owszem było by miło, ale nie wiele już by wniosła.

Dane przedstawiłem i przedstawiłem swoją analizę, razem z wnioskami. Wnioski miały przemawiać do wyobraźni - czyli były pewnym uogólnieniem (a każde uogólnienie jest "zakłamaniem" rzeczywistości).

Mawia się że są:
małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyka


"Pale, blue dot"

- nie zapominajmy że z pewnej perspektywy...
...nasze problemy i konflikty są śmieszne.

Offline

 

#9 2009-02-26 20:39:51

Joseph_Curwen

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 32
Punktów :   

Re: Częstotliwość udziału w bitwach od 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37

Nie twierdzę, że statystyka aktywności w bitwach nie ma sensu, dzięki niej wiemy na czym stoimy. Problem w tym, że domyślał się ile musiałeś pracy włożyć w to by ją stworzyć....


Wnętrze jałową pustynią, pokrytą ciernistymi krzewami cudownych chwil przeszłości
Cóż po przestrzeni, gdy nie ma w niej radości
Cóż po gwiazdach, gdy nie widzisz w nich nadziei

Offline

 

#10 2009-02-26 21:21:03

Nautilus

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 8
Punktów :   

Re: Częstotliwość udziału w bitwach od 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37

Panowie - piękne słowa i napiszę że naprawdę pewne jest jedno :

Wszyscy do 20 lvl. powinni mieć 100% frekfencji w bitwach gdyż "Ta" grupa musi dołączać do każdej bitwy, a patrząc na Czopasa, M-rexa, Rondal Don Dragona, Lame i Ja ... My bierzemy udział w 100% bitew przeznaczonych dla nas.

Podobnie Joseph Curwen, Elspeth, grupa Kauduna ( Kaudun, Zythar, Kojocik i Spaslasik ) i Vito - to że Ja nie piszę nie znaczy że nie widzę !.
Brakuje tylko Zajączka ale tylko teraz.

Jeżeli reszta brałaby udział w przynajmniej 80% bitew przeznaczonych dla nich to bylibyśmy super sojuszem , a tak zobaczymy po obecnych bitwach.

Pozdrawiam i dziękuje Wam za Wasz wkład w życie sojuszu.
Nautilus.

Offline

 

#11 2009-02-26 21:44:09

Zajaczek

Moderator

10298914
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 87
Punktów :   

Re: Częstotliwość udziału w bitwach od 19.02 - 14.50 do 24.02 - 9.37

Gdyby Ban mnie nie odwiedził...

Ja będę aktywny bardziej niż Szef czy nasza Elita Będę miał 101% obecności w bitwach



Tak będziesz walczył zarówno po jednej jak i drugiej stronie jednocześnie

Człowieku będę walczył to trzech stronach w dwóch sojuszach jedną postacią


Chrupiem Marchewę ?? Chrup chrup chrup chrup ... d(^,^)b

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plweekend boże ciało nad morzem